نتایج جستجو برای عبارت :

روش های کاهش استرس قبل از امتحان

روش های کاهش استرس قبل از امتحان
مجله زیبا - خیلی از دانش آموزان هستند که قبل از امتحان دچار استرس می شوند . اما راه چاره چیست؟ . اغلب دانش آموزان به حداقل ۶ و ۷ ساعت خواب در طول شبانه‌روز احتیاج دارند و اگر آنها کمتر از این میزان بخوابند، بدنشان مستعد و آماده آسیب‌های روحی و جسمی خواهد شد
به ادامه بروید
ادامه مطلب
یادگیری مهارت‌ها و راه های کاهش استرس از جمله موارد مهم در زندگی است. تمام انسان‌ها بارها در زندگی خود استرس‌هایی را تجربه می‌کنند. ممکن است دچار استرس امتحان شوید و یا در روابطتان مدام درگیر استرس باشید. استرس‌های مداوم و مدیریت نشده شما را با چالش‌های جسمانی و روحی در زندگی روبه‌رو می‌کند به همین خاطر لازم است تا راه‌هایی را برای کاهش استرس خود بلد باشید و سلامت جسمی و روحی خود را تضمین کنید. در ابتدا لازم است تا منشا استرس خود را  بی
دقیق که فکر میکنم میبینم بعد از تموم شدن مدرسه بود که آرزو کردم یه روزی برسه بهار رو مجبور نباشم درس بخونم و استرس امتحان و آزمون و ساختن سرنوشت رو بکشم! حالا اون بهار رسیده و من نه کنکوری دارم نه امتحان دانشگاه و مدرسه ای هوا هم خیلی خوبه فقط پول نیست گورمو از این شهر و خونه گم کنم برم سفر برم سی دل خودم برم دور شم از آدم های این خونه و این شهر. حالا درسته استرس امتحان و درس نیست استرس و فشار بیکاری که هست. با این وجود بهار 98 و آزادیم از زندان زیس
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی : راه های کاهش استرس آن هم بعد از یک روز پر تنش و استرس‌زا امری است که خیلی‌ها در جامعه امروزی به دنبال آن هستند. حدودی از استرس که به جدیت و پیگیری امور روزمره منجر شود، پیامدهای مثبتی برای انسان دارد. اما در صورتی که استرس بیش از حد باشد و کنترل نشود، جنبه‌ی
ادامه مطلب
بچه ای که زیاد کتک میخوره نسبت به کتک خوردن بی تفاوت میشه به جایی میرسه که وقتی کتکش میزنند میخنده
حس من الان نسبت به امتحان مثل حس یه بچه زیاد کتک خوردست از بس تو این سالها انواع و اقسام امتحانات رو دادم الان با اینکه امتحان جامع دارم و باید امتحان زبان بدم تا بتونم امتحان جامع رو بدم بی خیاال شدم نه استرس دارم نه درس میخونم نه برام مهمه بی خیاااال 
پ ن جالبه خدا نمیذاره بفهمی که داره ازت امتحان میگیره از قبلشم خبر نداری  که قراره اینجا امتحا
کاهش استرس شغلی از آن جهت اهمیت دارد که استرس در محیط کار باعث کاهش عملکرد و فرسودگی و در نتیجه تخریب سلامت روانی و جسمی فرد خواهد شد. استرس شغلی با مجموعه‌ای از علائم مانند بی خوابی، حواس‌پرتی، خستگی، ناامیدی، افسردگی و ... همراه است. در صورتی که استرس شما به صورت مزمن ادامه پیدا کند، محیط خانه و خانواده هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد و فضایی پر تنش ایجاد می‌شود که به وخیم‌تر شدن شرایط دامن می‌زند. در این مقاله شما را با راهکارهای موثر برای کاه
یکی از راه‌های کاهش استرس و بدست آوردن آرامش نفس کشیدن به صورت عمیق است. به اینصورت که در هنگام دم نفس عمیق بکشید و سه ثانیه صبر کنید و از طریق دهان بازدم انجام دهید اینکار بسیار در کاهش استرس مفید وافع می‌شود.
به موسیقی گوش فرا دهید، از روانشناس کمک بگیرید، ارتباطات خود را قوی کنید تا بتوانید به راحتی به استرس غلبه کنید.
در بسیاری از افراد استرس و حالت تهوع به دنبال هم بروز پیدا می‌کنند. تهوع و استفراغ از نشانه‌های بارز اضطراب و استرس هستند که حس ناخوشایندی به فرد می‌دهند. حالت تهوع ناشی از استرس به دلیل تغییرات مختلف بدن در مواجه با شرایط بحرانی بروز می‌دهد و راه‌حل آن کاهش استرس است. استرس در زندگی روزمره و با وجود مشغله‌های فراوان امری شایع و انکارناپذیر است که حتی بسیاری از افراد را به سمت مصرف قرص سوق می‌دهد. در ادامه توضیح داده‌ایم که راه‌های منا
بهترین راهکارها برای مقابله با استرس
روشهای زیادی در علم روانشناسی برای مقابله با استرس و اضطراب وجود دارند که بواسطه آنها می توان استرس و اضطراب را از بین برد. اما با توجه به تجربیاتی که در طول سالها فعالیت بدست آورده ایم تکنیک Relaxation یا روش آرامش بخشی بهترین روش برای از بین بردن استرس و اضطراب است. استفاده از این روش و به طبع آن رسیدن به حالت آرامش مزایای بسیاری دارد که بخشی از آنها عبارتند از:
از بین رفتن تپش قلب و برقراری ریتم منظم در تپش ق
طلاق والدین باعث به وجود آمدن آسیب‌های زیادی از جمله استرس و اضطراب برای کودکان می‌شود. بر همین اساس کاهش استرس طلاق در کودکان از اهمیت بسزایی برخوردار است چراکه باعث اخلال در عملکرد کودک می‌شود. بنابراین باید برای کاهش استرس کودکتان در هر مرحله‌ای از طلاق اقداماتی انجام دهید. افراد زیادی به دلیل ناآگاهی سعی می‌کنند با فرار کردن و پنهان کاری کودکشان را از آسیب دور کنند که اینگونه باعث آسیب بیشتری به فرزندشان می‌شوند. در ادامه مقاله به
پست قبلی رو یک ماه پیش نوشتم... و به همین راحتی یک ماه گذشت! بدون اینکه بتونم چیز مناسبی بنویسم :(
بهم حق بدید. درسام سنگینه و زیاااااد. هرچند اکثر دروسم رو واقعا دوست دارم. اما امتحانات نزدیکه...
کسایی که این وب رو از بهار امسال دنبال کردند می‌دونند که من چقدر در فصل امتحانات، گیج و درگیرم. نمی‌تونم بنویسم.
نمیتونم بنویسم...
حتی از این سفر مشهدی که رفتیم و شب یلدایی که اونجا بودیم... بهترین سفرم در طول زندگی مشترک!
حتی از مصاحبه علمی‌ای که اخیرا د
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کورتیزول هورمون اصلی استرس بدن است. وقتی فرد دچار استرس می‌شود، غدد فوق کلیوی هورمون استروئیدی کورتیزول را آزاد می‌کند که در بسیاری از عملکرد‌های بدن از جمله کنترل میزان قند خون نقش دارد.
سطح کورتیزول در خون معمولاً در صبح بیشتر است و به تدریج در طول روز کاهش می‌یابد. کورتیزول همچنین در تنظیم چرخه خواب بدن، مدیریت نحوه استفاده بدن از کربوهیدرات ها، چربی‌ها و پروتئین ها، کاهش التهاب، کنترل فشار خون، نقش د
به نظرم شاعر صاحبدل، این کلام نغز را خاص شبهای امتحان سروده: من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود!!
پ. ن: هم کلاسی جان همینجا خوابیده. هر یک ساعت از شدت استرس امتحان بیدار می‌شود می‌گوید: این چه زندگی سگیه ما داریم؟!
ولی من همین زندگی که اون بهش میگه سگی، خیلی دوست دارم. 

میل جنسی کم یا کاهش میل جنسی در مردان و زنان

میل جنسی کم یا کاهش میل جنسی می تواند هم مردان و هم زنان را تحت تاثیر قرار دهد‎

میل جنسی کم یا کاهش میل جنسی می تواند هم مردان و هم زنان را تحت تاثیر قرار دهد. نوسان در میل جنسی در دوره های مختلف زندگی انسان به واسطه دلایلی مانند تغییرات هورمونی، سن، و استرس غیرمعمول نیست.
با این وجود، میل جنسی کم اگر موجب استرس شده، بهزیستی کلی فرد را تحت تاثیر قرار دهد، یا به اضطراب درباره رابطه منجر شود، می
بیشتر از آن چیزی که فکر کنید غذاهای استرس زا اطراف ما به وفور پیدا می شوند. قبلا در مطلبی به بررسی انواع غذاهای ضد استرس پرداختیم. اما در این مطلب قصد داریم غذاهای استرس زا را از دید روانشناسی و سلامت روانی معرفی کنیم تا با دوری از آنها در کاهش استرس موفق تر باشید.
مهمترین غذاهای استرس زا کدامند؟
منبع: لیستی از مهم ترین غذاهای استرس زا
ادامه مطلب
همیشه به خودم میگفتم استرس امتحان و آزمون اونقدر فراگیر نیست که در موردش بحث میشه، کنفرانس و همایش برگزار میشه و مقالات مختلف و کتاب های متنوع نوشته میشه و راهکارهای اصولی و بعضا ناکارآمد براش داده میشه.
اما طی یه مدت گذشته متوجه شدم برخلاف اون چیزی که تصور میکردم خیلی از دانش آموزان و دانشجویان ما درگیر این استرس امتحان هستن، اون هم به شدت
اینکه چه مسئله ای باعث میشه دانشجو به خاطر یک درس جبرانی که نمره ش تاثیری هم در معدلش نداره اینقدر حرص
خانوم آ آدم عجیبیه
با اینکه از نظر علمی رزومش تکمیله و کلی خفن ایناست ولی از نظر شعور قسم میخورم که حتی صفر هم نیست ؛منفیه!!!
بخاطر یه اتفاق ساده که اصلن چیزی نشده بوده دو هفته است داره عین سگ باهامون برخورد میکنه امروز امتحان یقه داشتیم برگشت گفت من بهتون گفتم مدل سازی دارید و هرچقدرم ما 16 تا آدم قسم آیه خوردیم که اصلن همچین حرفی نزدی نه تنها زیر بار نرفت بلکه کلی ام بهمون توهین کرد که ما مسئولیت پذیر نیستیم و تنبل و بی عرضه ایم!!!
همینطوریش این
همه ما توانایی موسیقی را تجربه کرده ایم که بتوانیم تشویق کنیم ، خاطرات گذشته را بیرون بیاوریم و آسایش را فراهم کنیم. سالهاست که مردم از موسیقی درمانی بهره می برند ، که از مداخلات موسیقی برای حل مسائل جسمی ، شناختی و عاطفی در افراد در هر سنی استفاده می کند.
در بسیاری از مجامع بازنشستگی ، برنامه های موسیقی درمانی برای کمک به بزرگترها در مقابله با مشکلات مربوط به سن مانند استرس عمومی ، افسردگی ، درد مزمن و حتی اختلال در حافظه ارائه می شود. در این
چه یک استاد یوگا باشید و چه یک مبتدی، یوگا تاثیرات شگفتی در قدرت بدنی، انعطاف پذیری و حتی سلامت روان شما دارد. پس اگر به دنبال راهی برای کاهش تنش، اضطراب و استرس هستید این مقاله را حتما بخوانید
حرکت یوگا برای رهایی از تنش، اضطراب و استرس
ثابت شده است که این تمرین ذهنی یک راه عالی برای تسکین ذهن، بدن و روح است – و در حالی که کل تمرینات یوگا برای تمرین تمدد اعصاب و آرامش است، حرکاتی خاص در یوگا وجود دارد که نسبت به سایر حرکات تاثیر بیشتری در کاه
خب وقتی ی درس انقدر بیخود هس چرا باید امتحان بدیم؟؟؟
خدایش ی امتحان راحت بود که اصلا ارزش خوندن نداشت حیف وقتی که گذاشتم واسه خوندن اون امتحان لعنتی اگه نمیخوندم هم از پس امتحان بر میومدم ولی خب دیگه نباید غصه گذشته رو خورد مگه نه؟؟؟ 
استرس درس و آزمون خودم کم بود، استرس آزمون آنلاین های داداشمم بهش اضافه شده. بدین صورت که من کنارش میشینم، امتحان زبانش شروع میشه، سوالا رو میخونه و من جواب میدم، عربده میکشه که آجییییی مطمئنی درستهههه؟ میکشمتتتتتت اگه اشتباه باشه!!! به همین سوی چراغ قسم، اونجوری که سر آزمونای این بچه  عرق سرد به تنم  میشینه سر آزمونای زبان قلم‌چی اینجوری نمیشم.
اگرچه استرس صبحگاهی یک اصطلاح پزشکی نیست، به بیدار شدن با احساس استرس و نگرانی اشاره دارد.
اگر صبح ها با اضطراب بیش از حد، استرس، و اضطراب روبرو می شوید، احتمال زیادی وجود دارد که شما هم استرس فراگیر داشته باشید.
اضطراب و استرس صبحگاهی
استرس صبحگاهی صبحگاهی چیست؟ 
ادامه مطلب
معلمان محترم این بچه هایی که کلاس یازدهم ریاضی هستن خیلی مظلومن خیلیییی
رحم کنید
تو یه روز دو تا امتحان نندازین
از قبل رزرو نکنین دانش اموزا استرس میگیرن
خلاصه اینقدر که براتون توضیح دادم میتونستم بشینم تست بزنم ولی خب تحت فشاریم دیگه چه میشه کرد باید حتما اینارو اطلاع میدادم
با تشکر نماینده دانش اموزای کلاس مذکور :)

به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی :  داروهای ضد استرس یا اضطراب به صورت کلی برای کنترل و کاهش اضطراب تجویز می شوند. اما آیا این داروها برای درمان کامل اضطراب هم مؤثرند؟ باید گفت متخصصان در ابتدای درمان برای بسیاری از اختلالات اضطرابی از داروی ضد استرس استفاده
ادامه مطلب
امروز زیاد حالم خوب نبود و دائم مضطرب بودم....از استرس کنفرانس تا استرس امتحان
همه و همه انرژی من گرفته بود....نه تنها من بلکه همه از برنامه این مدت خسته بودیم...هنوز هم نفهمیدم چه لزومی داره امتحان مستمر قبل از ترم بگیرن؟!!
اما من تا به ویس که صبح شنیده بودم فکر میکردم باز انرژی میگرفتم:)
وقتی که رسیدم خونه خاله بعد مدرسه اولین کار که کردم موبایل برداشتم تا وبلاگ چک کنم...دلم طاقت نداشت بهش پی ام دادم....
دلم میخواست ببینمش، گاهی آدم نیاز داره به کس
دوران بارداری با تغییرات زیادی برای مادران همراه است. یکی از این تغییرات به وجود آمدن استرس در دوران بارداری است که توجه به آن از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد چرا که عدم کنترل استرس می‌تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد. در واقع احساس استرس در دوران بارداری بسیار شایع است، اما اگر شدت آن زیاد باشد می‌تواند برای مادر مشکلات بزرگی را ایجاد کند. البته جای نگرانی نیست و روش‌های مختلفی برای کاهش استرس در این دوران وجود دارد که لازم است
هووووف ب کنکور ده روز مونده خیلی استرس دارم نمیدونم چیکار کنم کم مونده سکته کنم.....خدا بهمه کنکوریا کمک کنه.....اینچروزم چجوریه سرمیشه خدامیدونه....این استرس بگذره استرس اعلام نتایج شروع میشه...بعضی وقتا از استرس میشینم گریه میکنم....من فقط گریه میکنم یا بچه های کنکوری شمام گریه میکنین؟
یه چیزی بگم جزوف بیزوس و بیل گیتس علاوه بر این که خیلی ثروتمند هستن خودشون میگنا میگن ما شبا ظرفای خونه خودمون میشوریم باعث کاهش استرس میشه ... فکر کن اینا  چقدر استرس دارن ظرف میشورن حالا ما استرس از همه جا بهمون وارد میشه گیرونی سیل و... بشنیم ظرف بشوریم ؟ اصلا من ظرف میبینم استرسی میشم  ... میخوام برم ظرفای خونمون بهشون بدم بشورن استرس نگیرن

همه ما تاکنون استرس را تجربه نموده ایم، هرچند نوع و شدت استرس می تواند از چالش های جزئی تا بحران های عمده متفاوت باشد. هنگامی که استرس بیش از حد شدید، مزمن و تحمل آن غیرممکن باشد، می تواند به سلامتی و آسایش ما لطمه بزند.
به همین دلیل است که کاهش استرس برای بازگرداندن آرامش درونی و سلامت جسمی ضروری است.
با این حال، یافتن کاهنده های استرسی که برای هر وضعیت استرس زا مناسب باشند می تواند امری چالش برانگیز باشد.
ادامه مطلب
درمان استرس و اضطراب
در این مطلب می‌خوانید: درمان استرس با داروهای گیاهی,درمان استرس و اضطراب شدید,درمان دلشوره و اضطراب,درمان استرس با طب سنتی,درمان استرس و 
افسردگی,درمان دارویی استرس,درمان استرس و تپش قلب,برای درمان استرس چه بخوریم

ادامه مطلب
۲۰ درمان خانگی شگفت انگیز برای استرس
۲۰ درمان خانگی شگفت انگیز برای استرس را برای شما در این مقاله آورده ایم. همه ما به نحوی
در زندگیمان مشکلاتی داریم که باعث استرس در زندگیمان می شود. پس بهتر است راه مقابله
با استرس را یاد بگیریم.داشتن استرس باعث مریضی هایی در بدن ما می شود و شما می توانید
با انجام راهکار های زیر استرس را در خود کاهش دهید. استرس و افکار منفی در زندگی که به
مرور باعث می شود شما حتی از خود و اجنماع دور بشوید. البته نوشیدن بعضی ا
استرس سخنرانی یکی از انواع اختلالات اضطرابی است که می‌تواند در زندگی اجتماعی افراد تاثیر منفی بگذارد. سخنرانی یک مهارت است که ارتباط مستقیمی با پیشرفت در شغل و تحصیلات دارد. سخنرانی و صحبت در جمع برای بسیاری از افراد اجتناب ناپذیر است و آن‌ها برای زندگی اجتماعی خود به این مهارت نیاز دارند. پس لازم است که برای غلبه بر آن چاره‌ای اندیشید. شناخت علائم و دلایل استرس سخنرانی به افراد کمک می‌کند تا راحت‌تر با آن مقابله کنند. در ادامه مقاله به ب
دروغ نگم کمی استرس دارم ...
۵شنبه امتحان صلاحیت دارم ...
و خب احساس میکنم نیاز به وقت بیشتری دارم...
فردا هم کشیکم ...
قطعا سه شنبه بعد کشیکمم خسته ام و نیاز به خواب دارم و یه چهارشنبه میمونه ...
از اون طرف خونه ام رو مخمه از کثیفی و به هم ریختگی و وقتی که ندارم برای تمیز کردنش!‌
تنها لطفی که به خودم میکنم برای جلوگیری از انفجار اینه بعد غذا خوردن سریع ظرف ها و قابلمه ها رو میشورم که تلنبار نشن ‌‌...
که دیگه ۵شنبه بعد از امتحان و استراحت تمیز و جمع و جو
تجربه کالج هامبورگارسالی از اعضای گروهامتحان کالج هامبورگ ۴۰ دقیقه طول میکشه و سطح زبان ب۲ هست.برای ام کورس از ۲ بخش لوکه و سی-تکست تشکیل میشه..سطح امتحان همون بین ب۱ و ب۲ هست ولی بودن از دوستانم که تو ایران معلم زبان بودن و در امتحان رد شدن.من سطح زبانم س۱ هوخشوله بود(از آ۱ -س۱تو آلمان خوندم)شخصا برای امتحان Gramma B2 -C1 خوندم،همه Präposition هارو حفظ کردم و کتاب های Aspekte،sicher ب۲ وس۱ کامل خوندم.وقت برای امتحان زیاد بود و می‌شد ۲ ۳ بار چک کرد،اگر بلد نبود
یادمه از آخرین باری که امتحان آیین نامه دادم تقریبا یه ماه یا بیشتر میگذره!یادمه قبول نشدم و چقدر اعصابم خورد شده بود،دیگه نرفتم امتحان بدم تا اینکه هفته پیش نوبت گرفتم و امتحانش افتاد واسه امروز،از ساعت ۷/۵ صبح تو آموزشگاه بودم.بعد از امتحان،وقتی افسر اسم مردودیا رو میخوند ضربان قلبم تندتند میزد و کلی استرس گرفته بودم و تو دلم دعا میکردم خدایا اسم من رو نخونه یهو!که خوشبختانه نخوند و ظاهرا قبُول شده بودم!خدایا شکرت...خیلی وقت بود به یه خ
علائم استرس از اولین راه های درمان انواع استرس هستند. با شناخت نشانه های استرس است که می توانیم آن را درمان و در آینده از آنها پیشگیری کنیم. در این مطلب سایت روانشناسی ویکی روان به علائم اصلی استرس از دید روانشناسی می پردازیم.
استرس را معمولا به عنوان فشار روانی و یا عاطفی ناشی از شرایط نامساعد تعریف می کنند که اکثر افراد دچار این وضعیت هستند. فارغ از اینکه اصلا استرس چیست، مطالعات نشان داده است که ۳۳ درصد از بزرگسالان در معرض سطوح بالای
آیا می‌دانید استرس چه تاثیرات مخربی دارد و درمان استرس شدید چگونه امکان پذیر است؟ همه افراد در طول روز با عوامل استرس‌زای بسیار زیادی روبه‌رو می‌شوند. استرس‌هایی که ظاهرا کوچک هستند اما تاثیر بسیار زیاد و مستقیمی بر سلامت جسم و روان انسان می‌گذارند. به همین دلیل لازم است که برای مقابله با استرس چاره‌ای اندیشید. عوامل بسیار زیادی در بروز استرس نقش دارند که شناسایی آن‌ها به مقابله با استرس و درمان آن کمک می‌کند. در ادامه مقاله به توضیح

هدف از ماساژ 

مفید بودن برای همه قسمت های بدن است.
کاهش استرس:
ماساژ در گردش خون، افزایش میزان اکسیژن بافت ها و کاهش فشار سرخوردگی و رفع خستگی عضله ها موثر است و درد مفاصل را بهبود می بخشد. ماساژ سیستم عصبی را تحریک و به هر شکل که انجام شود برای رفع خستگی موثر است. 
تمدد اعصاب و میزان استرس را کاهش می دهد، استرسی که متاسفانه عامل بسیاری از مشکلات سلامتی است. ماساژ می تواند به عنوان پیشگیری مورد استفاده قرار بگیرد. تحریک ب
ورزش ذهن،نگرش و اخلاقتان را تغییر میدهد
همه ما میدانیم که ورزش تاثیراتی همچون طول عمر،محکم شدن استخوان ها و بهبود عملکرد دستگاه گوارش دارد.
اما اگر در این زمینه بیشتر تحقیق کنیم متوجه میشویم که وَرزش روی سلامت ذهن نیز تاثیرگذار است.
دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که ورزش به طور قطع روی سلامت ذهن و فعالیت های مغز و عملکرد آن تاثیر میگذارد.
کاهش استرس
اولین تاثیر ورزش کاهش استرس است
ورزش برای استرس و اضطراب مانند آبی است بر آتش…

ادامه مطلب
صبح نشد برات بنویسم،ولى باید بگم اینارو.من هیچ وقت تو زندگى استرس امتحان نداشتم.در بدترین حالت صبح امتحان درس مى خوندم و قبول هم مى شدم.بهم مى گفتى: خداى بى خیالى. ولى یه بار سر یه امتحان فیزیک بدجورى حالم بد شد. توى اون سالن کنفرانس زیرزمین دبیرستان دکتر حسابى نشسته بودم پشت صندلى و با اینکه کلى درس خونده بودم مطمئن بودم هیچى یادم نمیاد. با این حال میخواستم خونسرد باشم،آروم انگار که اصلا برام مهم نیست. تو اما قیافه ام رو که دیدى فهمیدى. اومدى
من حتی شب کنکور گریه نکردم و راحت خوابیدم. نه تنها گریه نکردم، بلکه خیلی هم همه چیز برام قابل هضم و راحت بود. اما شب امتحان علوم پایه از شدت استرس تا دیروقت بیدار بودم و تا ۴ صبح هم داشتم گریه میکردم. و اما امشب، شب امتحان قلب، از ساعت یک و نیم که خواستم بخوابم، تا ده دقیقه پیش داشتم زیر پتو ریزریز گریه می کردم. با یادآوری همه چیز اشک میریختم. از مامان بزرگم بگیر تا خاطرات بچگیم. از فکر این که جلسات باقی مونده رو صبح نتونم تموم کنم یا نتونم بخواب
همچنین باید بخواهید:
برای کاهش استرس ، هر آنچه را می توانید تغییر دهید.
بپذیرید مواردی وجود دارد که شما نمی توانید آن ها را کنترل کنید.
قبل از توافق برای انجام کاری، در نظر بگیرید که آیا واقعاً می توانید این کار را انجام دهید؟ گفتن "نه" برای درخواست هایی که استرس بیشتری به زندگی شما می بخشد، بهترین اقدام است.
با افرادی که دوستشان دارید در ارتباط باشید.
هر روز برای استراحت خود برنامه متنوع و مشخص داشته باشد. شما می توانید کتاب بخوانید، موسیقی
سلام به همگی سایت رسمی امتحان یک از ما دارد حمایت می کند و من از شما می خواهم که به کانال امتحان یک ششم برای ششمی ها و امتحان یک هفتم  در پیام رسان رویبیکا عضو شوید 

این کانال برای ششمی ها و هفتمی ها است و نمونه هایی مثل امتحان ،جزوه ،کتاب الکتورونیکی و .....می گذارد 

شاد و پیروز باشید
تو هر ترم تو کلاسای مختلف حداقل سه تا خانوم حامله داریمو این نشون میده هنوز نه خدا از بشر قطع امید کرده نه بشر از خدا :دی
یکی از این خانوما که اواخر بارداریشونم هست دیروز تو جلسه امتحان حالش خوب نبود
با مراقب هماهنگ شده بود بره دسشویی (بیشتر از نیم ساعت مونده به پایان امتحان)
ولی برگشتش تا زمان پایان امتحان طول کشیده بود
من به دوستش گفتم برگه ها رو می گیرم و تو اتاق هستم اگر خواست و تونست بشینه بیاد اتاق برگه شو میدم و نیم ساعت زمان میدم بنویسه
هنوز به طور کامل مشخص نیست که چه اتفاقی می افتد زمانی که سردرد بروز می کند اما محتمل ترین توضیح این است که تورم رگ های خونی منجر به کشش اعصاب اطراف آنها و شلیک کردن سیگنال های درد می شود. با این حال رایج ترین توضیحاتی که سردردها در مورد وضعیت سلامتی تان به شما می دهند از این قرارند:استرس بیش از حد: سردرد و استرس یک چرخه معیوب به وجود می آورند؛ به این معنی که قرار گرفتن در معرض استرس باعث سردرد می شود و سر درد استرس را تشدید می کند. تنها راه مبارزه
انسان ها با توجه به ظرفیت های وجودی خودشان نسبت به اتفاقات اطراف شان به گونه ای واکنش نشان می دهند ولی وقتی این فشارها زیاد شود و از توان فرد خارج شود او دچار استرس می شود و دچار مشکلاتی خواهد شد.
علائم استرس در مردان

غمگین بودن، افسردگی، گریه کردن، انزوا، بی‌خوابی، تغییر خلق‌وخو، نگرانی، هیجان زیاد، عصبانیت، پرخوری، احساس ناامنی، کاهش عملکرد، حواس ‌پرتی در کار، تغییر روابط، افزایش مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکلی.
ادامه مطلب
امتحان از 7.4 نمره بود و من با خودم میگفتم اگر 5 بگیرم خوبه! (حس خوبی بهش داشتم)
3 تا امتحان دیگه هم داره که از مجموع اونا 9 یا 10 میگیرم و فارما رو با 14 15 پاس میکنم!
بعد از امتحان کلا ناامید شدم (فکر نمیکردم حتی 2 بگیرم!) 
نمره هارو زدن! با استرس وارد سایت شدم دیدم زده 4.81 :| (خب خیلی نزدیک به 5 دیگه) 
+ اضافه میکنم که اگر این سوالارو به خود استاده میدادی نمیتونست 5 بگیره! 
بعد تو کانال پیام گذاشتن که بیشتر از 50 نفر کمتر از نصف نمره رو گرفتن و ظاهرا 1.85 نمره ب
در دهه اخیر موضوع استرس و آثار آن در سازمانها مورد توجه بسیار واقع
گردیده است؛ اگرچه در علم پزشکی مسیله فشار عصبی و علل و عوارض آن مدتهاست
مورد بررسی و تحقیق قرار دارد، اما باب این بحث در رفتار سازمانی به تازگی
گشوده شده است.در این مقاله، ضمنتعریف مفهوم استرس و تبیین استرس شغلی، عوامل به وجود آورنده استرس مورد مطالعه قرار گرفته و در ادامه مدلهای تیوری استرس تشریح میشود.و
درنهایت راهحلهای مقابله با استرس در محیط کاری ارایه میگردد ین پژوهش
هر زنی ممکن است کاهش میل جنسی را در نقطه ای از زندگیش تجربه کند. در این مقاله به چند نکته کاربردی در رابطه با افزایش میل جنسی زنان اشاره می کنیم.
دلایل کاهش میل جنسی زنان
کاهش میل جنسی هر زمان پس از اینکه از لحاظ جنسی فعال شدید، ممکن است. بسیاری از زنان پس از بارداری و در زمان شیردهی، کاهش میل جنسی را تجربه می کنند.
همچنین ممکن است میل جنسیتان بر اثر اضطراب، استرس یا عدم تعادل هورمونی در بندنتان از صفر تا صد تغییر کند. همچنین برخی از اختلالات جن
سلام
من 25 سالمه، جنسیتم خانوم هست.
یه سوال داشتم که امیدوارم از دوستان مشورت های خوبی کسب کنم، مشکل من استرس هست. اما تاریخچه استرس من از کجا اومده؟، من قبلا از دوم دبیرستانم اصلا استرس نداشتم به هیچ عنوان حتی نمیدونستم چیه و اعتماد به نفس کامل و ایمان به خدا و خودم داشتم.
اما متاسفانه دوم دبیرستان با یه دختری دوست شدم که بی نهایت استرسی بود در حد اینکه از استرس بدنش میلرزید، واقعا میرزید تن و بدن و دستش و دندون هاش به رعشه می افتاد. هر چه قدر
رفع استرس در مراسم عروسی

استرس و ضطراب هر دو جز حس هایی هستند که برای همه افراد مخصوصا در موقعیت های مهم پیش می آید. استرس در مراسم عروسی هم دور از ذهن نیست. این استراس ها می تواند ناشی از باشد که کار های شما پیش نرود. ولی وقتی مراسم خود را به یک تیم تشریفاتی خوب بسپارید می توانید استرس مراسم ازدواج را از خود دور نمایید.
از مهم ترین مواردی که باعث کاهش استرس شما می شود می توان به :
مثبت اندیشی
تهیه برنامه ریزی مناسب
کارهایتان را خودتان انجام
اولین نکته در مورد تاثیر استرس بر قلب این است که داشتن استرس بیش از حد، برای سلامت قلب شما بسیار بد است. اگر اغلب استرس دارید و نمی توانید به خوبی آن را کنترل کنید، بیشتر احتمال دارد که دچار بیماری قلبی، فشار خون بالا، درد قفسه‌ سینه، یا ضربان قلب نامنظم شوید.

در ادامه به بررسی تمام جانبه تاثیرات استرس و نگرانی بر سلامت قلب انسان می پردازیم. 
ادامه مطلب
وقتی یه کاسه پر از الوک :') میخوری و بعدش دلت میخواد بخوابی:')
فردا امتحان دارم !!ساعت آخر !!
میخوام بخوابم و صبح زود بیدار بشم مثلا 4 صبح !! واقعا چقدر ای روزا کار هس چقدر بدو بدو و چقدر نرسیدن و در انتها با تلاش بسیار رسیدن :دی
استرس ندارم میخوام بیخیال باشم بابا بقول خانم انصاری دنیا همش یه نیمچه اس با استرس و ترس و ای چیزا بزنیم خرابش کنیم که چه بشه مثلا :')
برم استراحت ...
امروز عجب حالی داشت بارون زد و ما ناگهانی با برو بچ مدرسه فلنگو بستیم و بجای س
چگونه سن قلب را کاهش دهیم؟
شنیده اید که می گویند فلانی قلبش جوان است؟ درست است.
خیلی از افراد هر سال که یک سال به عمرشان اضافه می شود اجازه نمی دهند
پیری وارد قلب شان شود. در این مطلب توصیه هایی داریم تا قلب شما نیز جوان
بماند و سال ها با این قلب جوان، عاشقانه زندگی کنید.
فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان

شب ها 6 تا 8 ساعت بخوابید
کم خوابی،
تنظیم هورمون های بدن را بر هم می زند و این مسئله در طولانی مدت به تخریب
عروق خونی منجر می شود. کمبود خواب هم
نمیدونم اگه جای جودی ابوت بودم و تو بابالنگ دراز،کدوم حرفهای نگفتمُ واست نامه می کردم ؟؟
مینشستم پشت میز  قلم و کاغذ برمیداشتمُ چی مینوشتم ؟؟ از اتفاقات اینروزا ، از دلتنگی   و بیخبری اینروزا از دوستام ، ازخودم و استرس هام واسه امتحان ،ازامتحان که دادم  یا از دو امتحان  بعدی و روز ای مهم و حیاتی واسه خودم یا  نه ، فقط از دلبری پاییزی که داره تموم میشه و فکر میکنم بهش اینروزا بی توجه شدم ،مینوشتم؟!
نمیدونم  همه اینها را مینوشتم یا نه ،ولی مط
کورتیزول هورمونی است که توسط غده آدرنال ترشح شده و باعث می‌شود تا مواد مغذی ذخیره شده در بدن، در پاسخ به تقاضای انرژی، آسان‌تر در دسترس قرار بگیرند.
در صورتی که شخص ورزشکار تحت استرس و فشار قرار بگیرد، سطح این هورمون افزایش پیدا کرده که می‌تواند منجر به تحریک اشتها و نتیجتا افزایش وزن و یا ایجاد مشکل در کاهش وزن شود.
خواب طولانی و عمیق، محدود کردن مصرف کافئین، ورزش منظم، نگه داشتن قند خون در سطحی پایدار و اقدام به تمرینات مدیتیشن می‌توانن
جواب امتحان ریاضی و آمار دوازدهم شهریور 98
سوالات و پاسخنامه امتحان ریاضی و آمار
لینک دانلود دو ساعت پس از برگزاری آزمون قرار میگیرد.
امروز هم امتحان ریاضی و آمار برای دانش آموزان شهریور ماه برگزار شد . درس ریاضی و آمار در پایه دوازدهم یکی از دروس اختصاصی رشته انسانی میباشد. امتحان ریاضی و آمار در خرداد ماه بسیار دشوار بود .
دلایل مختلفی وجود داره برای غمگین بودن الانم... مثلا فیزیک و گسسته بلد نبودن... یه عالمه تستِ نزده و درسِ نخونده برا فردا... سر درد... کم خوابی... دست و پا چلفتی بازی که در آوردم... دندونپزشکی... 4 تا امتحان تو یه روز و روز قبلش تا 4:15 مدرسه بودن... نامهربونی یه دسته ادم بی مغز عوضی... اما همش یه پس گردنی می زنم به خودم میگم خاک تو اون سرت، هنوز اولشه. باید به خودم قول بدم حداقل ناراحت نباشم. ولی اخه مگه میشه؟ مث مشاورا که بهشون میگی "استرس دارم" میگن "استرس ن
چطور سن قلب را کاهش دهیم؟
شنیده اید که می گویند فلانی قلبش جوان است؟ درست است. خیلی از افراد هر سال که یک سال به عمرشان اضافه می شود اجازه نمی دهند پیری وارد قلب شان شود. در این مطلب توصیه هایی داریم تا قلب شما نیز جوان بماند و سال ها با این قلب جوان، عاشقانه زندگی کنید.
فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان
شب ها 6 تا 8 ساعت بخوابید
کم خوابی، تنظیم هورمون های بدن را بر هم می زند و این مسئله در طولانی مدت به تخریب عروق خونی منجر می شود. کمبود خواب همچنین
سلام :)
چوطورین؟ 
آیا شما هم مثل من استرس دارین؟ من که یه عالم دارم :((
پس فردا امتحان ریاضی ۲ محترم هست
چقدر سختهههه بدتر از اون این که حجمش خییلی زیادهتازه فک کنین ما امتحان میان ترم حذفی دادیم بازم کوه مطلب مونده برامون :((
به شدت دلم واسه پاییز تنگ شده :( البته یه پاییز خوشگل :(
یکی از بزرگترین باگ های زندگی تو کلان شهر هایی مثه همین تهران کوفتی داره میدونین چیه؟ محرومیت از حس تعویض فصول سال :((
کلا بشمارم از بچگیم شاید ۱۰ تا زمستون که توش قشنگ بر

برخی از افراد هستند که در سفر احساس عذاب وجدان دارند و فکر می کنند دارند زمان خود را هدر می دهند. آن ها مدام ایمیل و تلفن خود را چک می کنند و حتی اگر بتوانند برخی از کارهایشان را در سفر انجام می دهند. اگر قصد سفر دارید، طوری برنامه ریزی نمایید که تمامی کارهای ضروریتان را قبل از سفر انجام داده تا بتوانید با خیال آسوده به تفریح و استراحت بپردازید.

اغلب افراد وقتی از کارهای روزمره خود خسته می شوند، به فکر تغییر آب و هوا افتاده و برای یک مسافرت
تاثیر استرس بر جنین می تواند خیلی بیشتر از چیزی باشد که تصورش را می کنید. کلا استرس در دوران بارداری که قبلا در ویکی روان درباره آن صحبت کردیم، ممکن است روی جنین تا 17 هفته بعد از لقاح تاثیر داشته باشد و براساس تحقیقات جدید روانشناسی، اثرات مضری روی مغز و رشد او دارد. این اولین مطالعه ای درباره تاثیر استرس مادر بر جنین است که نشان می دهد نوزادان متولد نشده در مراحل اولیه بارداری در معرض هورمون های استرس مادر خود قرار می گیرند.
لینک مقاله : تا
معنی استرس چیست ؟ کلمه استرس در حقیقت برای دانشمندان یک اصطلاح کاربردی نمی باشد زیرا مسئله ی استرس یک اتفاق بسیار فردی است و در هر فرد یک تعریف خاصی دارد.
اگر ما نتوانیم استرس را تعریف کنیم، چگونه می توان میزان آن را اندازه گیری کرد؟
در جواب سوال استرس چیست باید گفت واژه ی استرس که در سال 1936 توسط Hans Selye انتخاب شده است، بدین شرح می باشد.
یک واکنش عمومی بدن برای ایجاد هر گونه تغییر
در ادامه به جواب سوال  میپردازیم.
منبع: استرس چیست ؟ آشنایی با مع
روز عروسی، روزی به یادماندنی و خاطره انگیز برای عروس و داماد است و همین امر سبب ایجاد استرس و هزینه های سنگین برای یک مراسم عروسی می گردد. برنامه ریزی عروسی (برنامه ریزی مجالس و یا تشریفات عروسی) در ایجاد نظم فکری، کاهش استرس و کاهش مخارج عروسی مفید می باشد ولی از سوی دیگر ممکن است مشکل و گیج کننده به نظر آید. اینجاست که شغل برنامه ریز عروسی (برنامه ریز مجالس) به کمک عروس و داماد آمده، به مدیریت صحیح اقدامات قبل و حین عروسی پرداخته و با گرفتن تخ
ورزش نقش اساسی در مقابله با انرژی و اضطراب ایفا می‌کند. ورزش‌های خاصی وجود دارند که بیشتر بر روی سلامت ذهن تاثیر می‌گذارند و می‌توانند افسردگی را دور کنند.
جسم و ذهن با یکدیگر در ارتباط هستند. هنگامی که شخص ورزش می‌کند و از بدن خود مراقبت می‌کند در واقع بر روی ذهن خود نیز کار کرده است. البته تمام کسانی که مشکلات وخیم ذهنی دارند باید برای درمان با پزشک خود مشورت کنند.
با این حال آنچه که در تحقیقات مختلف مشخص شده نشان می‌دهد که سه نوع ورزش نق
استرس چیست؟
متاسفانه علت بسیاری از استرس های ما در واقع اتفاقاتی هستند , که هنوز پیش نیامده و فرد با یک مشکل خیالی دست و پنجه نرم می کند . به عبارت دیگر در بسیاری از موارد استرس ها و دل نگرانی های ما بی دلیل هستند که آسیب های روحی و روانی ، مغزی و اسیب اندام های داخلی را برای ما ایجاد می کند. از این رو باید به دنبال راهی برای کاهش و یا درمان استرس خود باشیم. برای خواندن مقاله درمان استرس ادامه مطلب بروید 

راه و روش های درمان استرس
یکی از بهترین
آیا شما هم به دنبال راهی برای درمان استرس می‌گردید؟ گاه استرس در زندگی آنقدر شدید می شود که احساس می کنید هیچ ساعتی از روز آرامش نداشته و باید برای غلبه بر آن از دارو یا کسی کمک بگیرید. اما باید بدانید استرس یک احساس طبیعی است که در زندگی هر کسی وجود دارد و نمی توان آن را به طور کامل حذف کرد. در عوض می توان برای کنترل استرس از تکنیک های مختلفی استفاده کرد. برای اطلاع از روش های کنترل استرس کلیک کنید. در صورتی که  شدت استرس به حدی باشد که عملکر
استرس یکی از مهم‌ترین علل بروز اختلالات جسمی و روانی است؛ بررسی‌های گوناگون نشان دهنده این است که 70 تا 90 درصد بیماری‌ها با استرس ارتباط دارند؛ فهرست بیماری‌های ناشی از استرس، سرطان، بیماری قلبی، آسم و میگرن را در برمی‌گیرد.

علل فیزیکی محیطی و اجتماعی استرس را اصطلاحاً عوامل استرس زا گویند؛ برخی استرس را پاسخ غیراختصاصی بدن به هر موقعیتی می‌دانند که نیاز به سازگاری داشته باشد؛ خواه موقعیت خوشایند باشد (ارتقای شغلی) و خواه ناخوشایند (
کمتر از دو روز دیگه کنکور ارشده.
استرس دارم. میدونم قبول میشم. استادم دیشب بهم میگفت رتبه ت به احتمال زیاد تک رقمی میشه.
ولی میترسم. استرس دارم... خیلی خیلی.
مغزم خسته س. میترسم برم خونه حمید اینا. آخه میدونم اونجا بهم میگن اصلا استرس نداشته باش. فوقش سال دیگه میخونی..
بنده های خدا میخوان استرس منو کم کنن ولی نمیدونن با این حرفشون نه تنها استرسم کم نمیشه بلکه واقعا ناراحت میشم. آخه هیچ کس نمیدونه من چه تلاشی کردم و چقدر خوندم
ولی وقتی بهم میگن ایش
داروهای ضد استرس یا اضطراب به صورت کلی برای کنترل و کاهش اضطراب تجویز می شوند. اما آیا این داروها برای درمان کامل اضطراب هم مؤثرند؟ باید گفت متخصصان در ابتدای درمان برای بسیاری از اختلالات اضطرابی از داروی ضد استرس استفاده می‌کنند؛ چرا که این داروها کمک می‌کنند تا فرد بتواند در موقعیت درمان حاضر شده و آمادگی لازم برای ادامه درمان را کسب نماید. بنابراین باید گفت هیچ کدام این داروها درمان قطعی نیستند و طولانی شدن مصرف داروهای ضد اضطراب بی
دوسه روزه میخونم و از فردا سه روزی رو شروع میکنم که معادل 9 واحده رسما سنگین ترین روزهای تاریخ دانشگاه و پیش رو دارم  ( از این سخت ترم بوده )
استرس فردا و پس فردا و پس اون فردا ودیگر مسائل کلا انرژیمو گرفته بود خدا روشکر بعد از ظهر تونستم کام بک بزنم  و دوباره بلند بشم الان واقعا حووصله ام نیست که به هیچی  فکر کنم حتی به امتحان فردا فقط دلم میخواد که دست پر برگردم  از این سه روز سخت که باید فقط بشینم پای جزوه و کتاب خدایا خودت کمکم کن
حوصله ام وا
ورزش کردن، راهی مناسب برای درمان افسردگی

افسردگی در واقع یک بیماری فراگیر و لطمه زننده به روح و روان آدمی است که از مشخصات آشکار آن احساس پوچ
بودن و ناراحتی، احساس نا امیدی وبی ارزش بودن و تفکرات منفی است.
طرفداری- فرد مبتلا به افسردگی دارای رفتار کند و آهسته است. محققان علوم رفتاری میگویند
که افسردگی های پیشرفته نشانه ها و علائمی هستند که می توانند فعالیتهای روزمره ، مطالعه ، خواب ،‌ خوراک
و شرکت در فعالیت های خوشایند و سرگرم کننده ر
چراغ اتاقم رو خاموش کردم و روی تخت دراز کشیدم و شروع کردم به فردا و امتحانم فکر کردن که یهویی، ته تغاری در رو باز کرد و اومد تو:
مامان میگه فردا پوتین بپوش. 
من: نمیتونم. 
ته تغاری :( با یک مکث خیلی کوتاه برای هضم جواب من) : چرا؟
من:چون برای امتحان باید کفش های شانسم رو بپوشم. 
ته تغاری : (این بار با مکث طولانی تر) : میرم به مامان بگم بچه اش دیوونه اس!

+خرافاتی بودن آسون نیست، ولی بعضی وقتا منبع آرامشه. اونم برای منی که به خاطر استرس زیاد این امتحانای
روز یکشنبه روز فوق‌العاده خستع کننده ای بود ، صبح یکی از بیمارستان ها کارآموزی غدد داشتم و
عصر شیفت کاردانشجوییم بود ، همکارهای نفهمم کلی تیکه بابت خستگی و بی حالیم بهم انداختن
ولی خب من جوابی ندادم ، اینقدر حرف هاشون رو مخ بود که حتی دلم نمیخواد اینجا بازگو کنم ...
چون فردا امتحان عملی داریم و هیچ کدوم هیچی تمرین نکرده بودیم امروز رفتیم دانشگاه تمرین !
فردا صبح هم امتحان داریم ، این امتحان هم بدیم تموم شه بره ... امتحان قرطی بازی با بی مرگی
راه و روش های کاهش استرس کنکور

در این پست می خواهیم که در ارتباط با راه های طبیعی مقابله با استرس و کاهش آن می پزدازیم، همانطور که می دانید افرادی که زیاد بر روی یک چیز تفکر می کنند دچار استرس می شوند و در کل می توان کسانی که بیشتر کار فکری انجام می دهند بیشتر دچار استرس می شوند. خواب کافی یکی از بهترین ابزار های مقابله با استرس می باشد. 
ادامه مطلب
سوالات و پاسخنامه امتحان ریاضی و آمار
لینک دانلود دو ساعت پس از برگزاری آزمون قرار میگیرد.
امروز هم امتحان ریاضی و آمار برای دانش آموزان شهریور ماه برگزار شد . درس ریاضی و آمار در پایه دوازدهم یکی از دروس اختصاصی رشته انسانی میباشد. امتحان ریاضی و آمار در خرداد ماه بسیار دشوار بود .
12 تأثیر مهم ورزش بر سلامت ذهن وروان

1) استرس را کاهش می‌دهد
2)بر شادی می‌افزاید
3)اعتماد به نفس‌ را بالا می‌برد
4)زوال عقل را عقب می‌اندازد
5)اضطراب را کاهش می‌دهد
6)ذهن را قدرتمند می‌کند
7)به افزایش هوش‌کمک می‌کند
8)اعتیادها را کنترل می‌کند
9)خواب را تنظیم می‌کند
10)فعالیت وکارآئی افزایش می یابد
11)خلاقیت را افزایش می‌دهد
12)به درمان وپیشگیری از افسردگی کمک می کند
وقتی فشار روانی خیلی زیاد بشه ... از همه جهت فکرت مشغول باشه ... فشار خونت میشه مثل من و میره ۱۴ رو ۱۰ ! ضربان قلبت مثل من از ۱۰۰ پایین نمیاد! سر کلاس اصلا نمیتونی تمرکز‌کنی و گوش بدی! 
تو این شرایط حتی حضور گنگ آدم ها هم استرس زاست! چه برسه به فکر یک لحظه نبودن یا بی خبری ازشون! 
چی بنویسم که همه چیز تو همین ۲ خط بالاست ... 
+ همه این استرس ها برام شیرینه !!!

عصر‌هایی را که صبح‌اش امتحان داشته‌ام ، عجیب دوست دارم . از دانشگاه که می‌رسم خانه، مثل پسربچه‌های دبستانیِ از فوتبال برگشته ، کیف و وسایل‌ام را پرت می‌کنم یک طرف اتاق ، گوشی‌ام را می‌گذارم حالت هواپیما ، پرده‌ها را می‌کشم ، روی تخت دراز می‌کشم و فقط چند دقیقه‌ای به سقف خیره می‌شوم . همین .‌چشم‌هایم را می‌بندم و به سکوت اطرافم گوش می‌دهم . عصرهایی که صبحش را امتحان داشته‌ام ، عجیب دوست دارم ؛ برای چندمین بار بهم ثابت می‌کنند که سر
واقعا کلی حرف دارم ولی ازون جایی که بر اثر فعالیتای جوگیرانه پسا آخرین امتحان له له شدم فقط یه کوچکشو میگمآقا امروز ،پرکار ترین،پر استرس ترین،نکبت بار ترین،اعصاب خورد کن ترین و مزخرفترین سال تحصیلی این جانب تماااااام رفت^__________^
در مقوله استرس و مدیتیشن برای کنترل استرس باید یادآوری کنم که مدیتیشن و بقیه روش ها فقط برای استرسی کاربرد داره که اومده و رفته وگرنه شما یه غولی به نام استرس جلوت نشسته باشه و شما چشاتو ببندی و نفس عمیق بکشی وقتی باز کنی چشماتو دوباره همون غول رو میبینی که جلوته و دوباره بهم میریزی. در نتیجه این متد جواب نمیده اصلا و شما باید اون غول رو از سره راهتون بردارین و الا میشینه جلوت و نگات میکنه تا از پا دربیای...

+ هنوزم زل زده بهم و داره نگام میک
فکر میکنم از اون فشار عصبی ای هم که دزد اومد خونمون هم باشه،علاوه بر استرس کنکور :چند روزه جای کمرم به نظرم سیاتیک باشه به قدری درد میگیره که بی طاقتم کرده. نه میتونم پاشم، نه میتونم راه برم نه میتونم از پله ها برم بالا یا بیام پایین هیچ کار نمیتونم بکنم. 
من گناه دارم جِدَّنی! چقدر باید استرس تحمل کنم آخه؟ :(
خدا با بلاتکلیفی هیچ کیو امتحان نمیکنه به نظرم.
بلاتکلیفی مشکل توعه.خدا کمک میکنه تو بلاتکلیفی ها.
کو؟؟؟
از وقتی خودمون رو شناختیم بلاتکلیفیم.
میدونم امتحان نیستم.چون امتحان با صبر درست میشه.ولی وقتی ندونی چاره صبره یا نه چی؟نمیدونی باید دست رو دست بزاری یا نه.
این خیلی بده

کاهش میل دام به غذا دلایلی دارد که در زیر به آن ها اشاره می شود :
- طریقه غذا دادن به دام ها باید به گونه ای باشد که علوفه به طور یکنواختی در آخور قرار گیرد تا همه دام ها به یک نسبت از علوفه بتوانند استفاده نمایند .
- باید خوراک دام تازه و سالم باشد . زیرا خوراکی که کپک زده و فاسد است سبب می شود که میل دام کاهش یابد .
- عدم تهویه نامناسب در محل خوراک دهی : وجود گرمای شدید، کوتاه بودن سقف و نبود تهویه کافی سبب استرس گرمایی در دام ها می شود . همین مطلب س
درشرایط فعلی که شرایط اقتصادی جامعه، موجب شده است اضطراب، استرس و افسردگی در بین قشر معلمان نیز بالا برود که آن ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند، برای رفع یا کاهش اختلالات رفتاری باید با برگزاری کارگاههای آموزش روانشناسی مختلف که چگونه بچه ها را شاد کنند و اضطراب و استرس آن ها را از بین ببرند، حداقل سالی یکبار اقدام کرد و منوط به چهارسال دوره آموزشی تربیت معلم نباشد.اگر معلمان بی نشاط باشند؛دانش آموزان نیز ضربه خواهند خورد.
میخوام سعی کنم از این به بعد آرامش داشته باشم
و آروم آروم سعی کنم چیزایی که بلد نیستم رو یاد بگیرم و استرس الکی نداشته باشم. 
امشب کلی استرس داشتم و به جایی نرسیدم. همین الان اومدم بخوابم، یهو به خودم اومدم دیدم برای فردا و اینکه این همه درس رو کی بخونم دارم دچار استرس میشم و بعدش به این فکر میکنم که وای قراره دوشنبه برگردم تهران و فلان و بهمان. بعدش به این فکر کردم که چرا خب واقعا؟ استرس بکشم که مریض شم؟ نشد؟ نرسیدم؟ خسته بودم؟ اصلا عشقم کشید د
مقدمه: برای ما هرروزمان گویی برگی تازه از زندگیمان ورق می خورد و در حال آزمون و آزمایش هستیم به طوری که انگار هر روز سر جلسه ی امتحان نشسته باشیم.
تنه انشاء: جلسه ی امتحان همیشه برای همه لحظه ایی استرس زا و پر از ترس بوده که آیا از امتحان موفق بیرون می آییم و یا سرافکنده و شکست خورده می شویم و یا امکان دارد به دلایل زیاد که خیلی ها آن را بهانه تلقی می کنند از خواندن امتحان خود کوتاهی کرده باشیم و آن چه را که باید ارائه کرده باشیم از آن کاسته ایم و
دانلود PDF کتاب کاهش استرس در چند دقیقه
تنها سایت ارائه دهنده ی فایل پی دی اف PDF کتاب کاهش استرس در چند دقیقه توجه : این فایل بر روی تمامی گوشی ها و سیستم های کامپیوتری به صورت نامحدود قابل اجرا می باشد . توجه : از مجموعه ی بی نظیر محصولات دیگر ما نیز ...
دریافت فایل
خب من یه یک ساعت هست که اومدم که نهار خوردمو تازه میخوام شروع کنم به کار کردن. امتحان دیگته امو هیجده شدم این همه هم مثلا کار کردما :/ بی دقتی بود دوتا کلمه ای که اشتباه کردم. باید یادبگیرم دقت کنم. استرس امتحان پس فردارو دارم اما به هر قیمتی شده باید یاد بگیرم. در نتیجه فردا که کلا زبان امروزم یه فصل از فلاسفه ی بزرگ رو میخونمو بقیشو زبان کار میکنم. یه ذره هم خسته ام اما کدوم ادم بزرگی رو میشناسین که وقتی خسته است بگیره بخوابه اصلا خستگی معنایی د
روز قبل امتحان خیلی استرس داشتم اما همون روز نه.سر جلسه یه جاش دیدم دارم از دل درد می‌میرم و گفتم حتما عصبیه که خب اتفاق دیگه ای بود و خلاصه بدبختی ای داشت از شانس من.
کلید قطبمون خیلی دیر اومد و تصحیح کردم و ایشالا پاسم.فقط الان مث دوران کنکور خوره افتاده به جونم که نکنه اشتباه وارد کرده باشم چیزی رو.ایشالا که مشکلی نباشه.یه سری سوال هم از یه مبحث یه درسی که نباید میدادن رو داده بودن که میگن هرسال اینا رو میدن اما بچه ها اعتراض کنن حذف میشه و
برای مقابله با استرس ، روش های متعددی وجود دارد که  سبک مدیریت درست به ما آموزش می دهد.
با مشاهده و استفاده از این روش ها می توان علاوه بر حل و یا کم کردن مشکلات، آرام تر و پایدار تر آن را کنترل کرد.
به خدا ایمان داشته باشیداعتقاد به خدا یکی از راه های مقابله استرس است.
هنگامی که خداوند را در قلب خود زنده نگه می دارید و رابطه معنوی و روحانی خود را بین خود و خدا برقرار می کنید، در آرامش عمیق، با لذت و اعتماد به خدا از هر نوع استرس و اضطراب و استرس آ
همانند بزرگسالی استرس در کودکان نیز اتفاق می‌افتد. با این تفاوت که کودکان علائم استرس و اضطراب را به شیوه‌های دیگری نشان می‌دهند. برای مثال ممکن است بی‌قراری‌هایشان افزایش یابد و یا لجبازی بیشتری از خود نشان دهند. تجربه استرس در مدت زمان طولانی و یا به شدت زیاد در هر دوره‌ای عوارض و پیامدهای ناخوشایند بسیاری دارد. این عوارض در دوران کودکی از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ چرا که مغز و بدن کودک در این دوران در حال رشد و تکامل است و استرس می‌
خب امروز اخرین روز سال نود و هفت هست و من به شدت از عملکردم در سال نود و هفت راضی بودم. امتحان زبانم رو انداختم هفده فروردین و فارغ از نتیجه امتحان هر چی که باشه شروع سالم رو میزارم بعد از ۱۷. کل عیدم مرخصی گرفتم تا کمی منسجم تر رو چیزایی که یاد گرفتم تمرکز کنم و برم برای امتحان. اهداف امسال و دستاوردهای سال پیش کاملا مشخصن و میزارم بعد ۱۷ با فکر باز بنویسم.  

کاهش استرس مهارتی است که برای حفظ سلامتی خود، داشتن عمری طولانی، لذت بردن بیشتر از زندگی و پر انرژی تر بودن و داشتن نشاط بیشتر به آن نیاز داریم. ما هر روزه به دلایل مختلفی بارها و بارها دچار نگرانی و استرس می‌شویم که هر کدام از آن ها برای ما یک تهدید به حساب می آید.

استرس خود را چگونه کاهش دهیم؟

1- برای آینده برنامه ریزی داشته باشید:
همه ما در طول زندگی موقعیت هایی را تجربه کرده ایم که اکثر آنها تکراری هستند. اما بازهم واکنش مناسبی به آن ه
بسم الله مهربون :)
دلم میخواد استاد پاتولوژی کنارم باشه، بگیرم بکشمش رو آسفالت بلکه کمی دلم خنک شه. آخه بی انصاف مگه زبان اصلی درس میدی که زبان اصلی امتحان میگیری؟ خب من زبانم خیلی قوی نیست، بلدم ولی نمیتونم جواب بدم ~_~
یه کیسی داده بود گفته بود یه خانوم جوونه که سابقه درمان با کورتون داره، حالا مفصلش ورم کرده، قرمز شده، درد داره، در همه ی جهات حرکتش محدوده، نمیتونه تکونش بده، تب هم داره! تشخیص و اقدامتون چیه؟
اولش فکر کردم نقرس داره، بعد فکر

انواع مختلف ماساژ قسمت دوم

1. ماساژ سوئدی ماساژ سوئدی یک نوع ملایم ماساژ است که تمام بدن ماساژ می گیرد و برای این افراد مناسب است:
برای ماساژ دیدن جدید هستند.
تنش زیادی دارند.
به شدت حساس به لمس هستند.
می تواند کمک کند تا گره های عضلانی را آزاد کند، و خاطره ای خوش را برای کسانی که اولین بار ماساژ را دریافت می کنند، در بر داشته باشد. همچنین انتخاب خوبی برای زمانی است که شما می خواهید به طور کامل در طول ماساژ استراحت کنید در حالی که بر روی می

گردن درد عصبی ناشی از مسائل و مشکلات عصبی و استرس است. همانط.ر که از اسم آن پیداست شما با کاهش عصبانیت یا استرس می‌توانید آن را کنترل کنید. زیرا استرس باعث ایجاد گردن درد عصبی می‌شود. در هنگام استرس عضلات شما دچار سفتی می‌شود و باعث افزایش درد گردن شما می‌شود. در صورتی که تحت شرایط محیطی به شما استرس زیادی وارد می‌شود دچار گردن درد عصبی می‌شوید که می‌تواند به عنوان یک عادت برای شما شود.
استرس می‌تواند بر افزایش درد تاثیرگذار باشد. روش ه
طب سوزنی برای کاهش وزن

بررسی اجمالیطب سوزنی طب سنتی پزشکی چینی برای تحریک نقاط خاص روی بدن است ، در درجه اول با قرار دادن سوزن های بسیار نازک از طریق پوست.
طب سوزنی در تحقیقات بسیاری در مورد توانایی آن در مدیریت درد - بخصوص دردهای سردرد و گردن ، کمر ، زانو و آرتروز مورد توجه قرار گرفته است.
با این حال ، به عنوان بسیاری از مطالعات صورت نگرفته است که طب سوزنی چگونه می تواند در مورد سایر موضوعات بهداشتی مانند کاهش وزن کمک کند.
طب سوزنی برای کاهش
امروز ی امتحان سخت 3 واحدی تخصصی داشتم 
علاوه بر جز ب جز خوندن جزوه 
امتحان خوبی نبود 
این درس پیش نیاز خیلی از واحد های ترم بعدم 
خدایا تلاشم کردم و ازته قلبم ب خودت می‌سپارم کارم ❤️امیدوارم نمره ی قابل قبولی پاس شم 
مطمئنم ک بهترین برام میخوای خدا
فقط پاس شه تموم شه
پ. ن:این روزای میهنم کاش ی خواب بود
سراسر غم سراسر اندوه 
هورمون کورتیزول یکی از هورمون‌های مهم در بدن انسان است. در واقع نام دیگر آن هورمون استرس است که باعث می‌شود فرد در مواقع ضروری هوشیارتر به نظر برسد. عواملی مثل بی‌خوابی در افراد باعث می‌شود این هورمون قوی‌تر عمل کند. همچنین موجب می‌شود افراد سطوح مختلفی از استرس را تجربه کنند. برای اینکه این هورمون در بدن شما به صورت متعادل فعالیت کند باید خودتان نیز تلاش کنید. بهبود سبک زندگی، زمان خواب و بیداری و عوامل بسیار دیگری که در ادامه به آن خواه
یک عدد دانشجوی خسته و لهیده هستم که انقدر داغون شده بود حتی اساتیدش دلشون براش کباب شد روز آخر! خدایی ترم دیگه اگر خواستم یک جوری واحد بگیرم که ۵ تا امتحان رو پشت هم بدم بگیرید منو بزنید. 
امتحاناتم به جز دوتاشون خیلی عالی بودن و راضیم ازشون و یکشنبه دوم یکی از امتحاناتی رو داشتم که ازش راضی نبودم بخاطر اینکه من شنبه‌اش هم امتحان داشتم و نرسیدم بخونمش و گفتم صبح میخونم ولی صبح روز امتحان یه کار اداری داشتم و لعنتیا اجازه ندادن جزوه‌امو ببرم
عللی که در این قسمت ذکر می‌شود، تنها مربوط به دوران عقد نیست و در هر زمان دیگر نیز می‌تواند علتی برای تاخیر در پریود باشد، اما اغلب در دوران عقد اتفاق می‌افتند.۱. عفونتدر دوران عقد به دلیل داشته رابطه جنسی، احتمال بروز عفونت و قارچ بیشتر از دوران مجردی است. خارش و ترشحات بدبو از علائم عفونت در دستگاه تولیدمثل است. برای درمان عفونت باید به پزشک مراجعه کنید تا با تشخیص نوع عفونت یا قارچ قرص مترونیدازول، کرم‌های واژینال و... را تجویز کند. استر
یعنی امروز خنده های ریز و زیبای گلناز مانع شد سرش داد نزنم. گلناز محصل دهم انسانی است و با نمره ی ۷ امتحان ریاضی خردادش رو افتاد. امروز امتحان شهریورش رو باید می داد. آمده بود ولی به اشتباه درس زبان را خوانده بود. از مسئولین مدرسه خواستم روز دیگری از او امتحان بگیرند و ختم بخیر شد.
یعنی امروز خنده های ریز و زیبای گلناز مانع شد سرش داد نزنم. گلناز محصل دهم انسانی است و با نمره ی ۷ امتحان ریاضی خردادش رو افتاد. امروز امتحان شهریورش رو باید می داد. آمده بود ولی به اشتباه درس زبان را خوانده بود. از مسئولین مدرسه خواستم روز دیگری از او امتحان بگیرند و ختم بخیر شد.
برای مدیریت استرس چه باید کرد؟
مدیریت استرس به ما کمک می‌کند تا با استفاده از امکاناتی که در ما و محیطمان وجود دارد بر فشار روانی فایق آمده و آن را به سطح بهینه برسانیم.
استرس زمانی شروع می‌شود که بدن ما با شرایطی بیش از توان جسمی، روانی و یا احساسی خود روبه روست. در برخورد با شرایط استرس زا ابتدا با واکنش‌های فیزیکی و علایم جسمانی در بدنمان روبرو می‌شویم، مثل تپش قلب، تعریق، عضلات منقبض، تنگی نفس، بی‌اشتهایی، بی‌خوابی و... ؛ روان ما عصبی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لوازم یدکی خودروهای چینی / فروشگاه چین یدک توس